Home / Кутак за таленте / Финале малог „Дунавског купа“

Финале малог „Дунавског купа“

• Дунавски куп је међународна бициклистичка трка аматера и ветерана. Свака наредна трка је била одржана на различитој локацији, и са различитим организатором. Постоје 2 врсте такмичења, а то су: друм и цикло-крос. У „Дунавском купу“ постоје 2 категорије, а то су: велики и мали ,,Дунавски куп“. У великом „Дунавском купу“ учествују особе од 13 – 60+ година ,а у малом у узрасту од 5-12 година.
  • Свака трка доноси такмичару бодове који се сабирају, а збир одређује победника.
  • Дана 1.10.2017. године се у Хоргошу одржало финале у малом ,,Дунавском купу“, на коме су учествовале и две ученице наше школе, Катарина Маринац и Јована Тамаш, обе такмичарке БК “Елит” Нови Сад.
  • До последње трке се није знало ко је победник овогодишњег купа, јер је разлика у бодовима била веома мала.
  • Главна борба се водила између Катарине Маринац и Габријела Шендуле.
  • Вожено је 5 кругова по 1200m. На челу су се смењивали Катарина и Габријел. У последњем кругу је Катарина преузела вођство, које је задржала до циља.
  • Освојени бодови су јој донели и златну амфору, као победници 11. малог „Дунавског купа“

КОНАЧАН ПЛАСМАН

1. Катарина Маринац БК „Елите“ Нови Сад