Home / Школска 2016/2017. година / Посета Сегедину

Посета Сегедину

Ученици наше школе који похађају часове мађарског језика 19. маја 2017. године били су на једнодневном излету у Мађарској. Са својом наставницом Едитом Болок и пратиоцем, учитељицом Лидијом Савков-Фогараши, посетили су зоо-врт “Вадаспарк” у Сегедину где су имали прилике да виде многе животиње и услове живота који су слични условима у природном станишту. Такође, почастили су се и националним слаткишем “кüртőс калáцс”. Након разгледања, ученици су посетили еколошку основну школу “Фехер Игнáц” у Алђе. Ученици су имали прилике да виде начин рада и учења тамошње деце у једној савремено опремљеној школи. Време у школи смо провели у пријатној и домаћинској атмосфери.
После подне, до повратка, ученици су уживали у рекреативном и термалном базену који се налази у оквиру школе уз дружење и сладолед. Ученици су били пуни утисака, а нарочито им је причињавало велико задовољство коришћење усвојеног знања из мађарског језика у аутентичним ситуацијама. Нису скривали своје велико одушевљење и изразили су жељу да се овакви излети организују и убудуће.