Home / Школска 2017/2018. година / МАЈИНИ НОВИНАРИ У ПОТРАЗИ ЗА  ЗЕЛЕНИМ ЗНАЊЕМ – ЕКОЛОГИЈА И НОВИНАРСТВО

МАЈИНИ НОВИНАРИ У ПОТРАЗИ ЗА  ЗЕЛЕНИМ ЗНАЊЕМ – ЕКОЛОГИЈА И НОВИНАРСТВО

новембар /децембар 2017.

Теслини ђаци истражују  свет око нас и будућа занимања, а тим поводом  прикључили су се Пројекту Зелена песмарица  који су организовале Новосадска новинарска школа и Media Art Content.

Циљ радионица је јачање еколошке свести , медијска писменост и истраживачко новинарство,  а будући млади новинари прошли су радионичарски курс новинарства,где су поред основа новинарског изражавања имали прилику да чују сјајне предаваче и из области Зашите животне средине, а потом ће у наредна два месеца истраживачког новинарства, кроз интервјуе и радијске емисије и сами учествовати у подизању медијске свести и зелене, еколошке савести. Мина, Тамара, Елена, Алена, Нина, Ивана, Никола, Мина и Сташа већ истражују, постављају питања и траже праве одговоре за зеленију будућност и ко зна – можда пронађу и своју будућу професију. Ми им желимо срећу и ишекујемо резултате , интервјуе који ће бити емитовани на Радију 021 и на нашем сајту. Цео пројекат подржало је Министарсво пољопривреде и животне  средине Републике Србије, а Теслин тим се и овога пута прикључио акцији која промовише активизам код младих, а уз своје ђаке су наставнице Милена Керец и Маја Чмелик.

Плането, Хвала ти за сваки  зелени дан и миран сан, твоји Теслијанери!

Угроженост и заштита природе у АП Војводини: Зелена песмарица
Проблем тровања птица грабљивица у АП Војводини: Зелена песмарица
Квалитет и стање површинских вода у АП Војводини: Зелена песмарица
Деградација земљишта у АП Војводини: Зелена песмарица