Home / Школска 2017/2018. година / СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБА  И ТЕСЛИЈАНЕРИ

СВЕТОСАВЉЕ И НАШЕ ДОБА  И ТЕСЛИЈАНЕРИ

Ученици наше школе игроказом о Светом Сави били су део завршне свечаности поводом 26. Међународног конкурса  и изложбе најбољих литерарних, калиграфских и ликовних радова под називом  Светосавље и наше доба, које организују  Министарство просвете , науке и технолошког развој Републике Србије, СПЦ, Коло српских сестара, Удружење војвођанских учитеља, Градска библиотека, Центар за ликовно  васпитање деце и омладине. Свечаност је организована у сали СТШ  „Милева Марић Ајнштајн“.

На данашњи дан СПЦ слави  спомен на пренос моштију Светог Саве из Трнова и манастир Милешеву

Бити СВЕТОСАВАЦ  значи  БИТИ КРЕАТИВАН, бити СТВАРАЛАЦ, а деца су најбољи и најискренији ствараоци и  чувари нашег блага. Награђенима  честитатамо  и захваљујемо се организаторима на позиву. Аутор приредбе била је наставница српског језика Биљана Максимовић са својим креативцима из петог, шестог и седмог разреда!

Маја Чмелик