Home / Школска 2017/2018. година / ОБЕЛЕЖИМО ЕВРОПСКИ ДАН БЕЗ АУТОМОБИЛА!

ОБЕЛЕЖИМО ЕВРОПСКИ ДАН БЕЗ АУТОМОБИЛА!

Акција “Само не аутом” одржава се 22. септембра под окриљем пројекта Локални развој отпоран на климатске промене, чији носилац је Министарство заштите животне средине уз подршку Програма УН за развој. Пројекат је заснован на “изазовима” за проналажење иновативних начина за борбу против климатских промена на нивоу локалних самоуправа.

МОЛЕ СЕ УЧИТЕЉИ – РАЗРЕДНЕ СТАРЕШИНЕ ДА СЕ СА СВОЈИМ УЧЕНИЦИМА УКЉУЧЕ У ОВУ АКЦИЈУ И СА СВОЈИМ ЛИКОВНИМ РАДОВИМА (БЕЏЕВИ, ПЛАКАТИ, ТРАНСПАРЕНТИ,…), МОТИВАЦИОНИМ ПОРУКАМА апелују на родитеље, познанике тј. своје суграђане да током овог викенда, уместо аутомобила користите алтернативне и еколошке видове саобраћаја.
Дан без аутомобила је дан пешака, возача ролера, скејт бордова, тротинета, корисника инвалидских колица, бициклиста и свих оних који не загађују животну средину и не праве буку у свом граду.

БЕЗ  КОЛА

НА  УЛИЦАМА ГУЖВЕ,