Home / Школска 2018/2019. година / Радионица у Позоришту младих – На вуковом трагу

Радионица у Позоришту младих – На вуковом трагу

Ми, матуранти, на позив једне маме, а уз подршку наше разредне, у сред матурске грознице, одважили смо се и пошли у позориште… оставили збирке, задатке, лекције знане и незнане и пошли у нешто ново,  другачије, занимљиво, примамљиво и… нисмо се покајали.

Било је то овако.

У понедељак увече, у Позоришту младих, на малој сцени дочекао нас је насмејани, ведри, драмски и позоришни педагог Ибро Сакић, водитељ драмске радионице која претходи гледању представе „На вуковом трагу“. Уз добродошлицу позвао нас је да му се придружимо на даскама које живот значе. Нова перспектива омогућила нам је и нове погледе. Стајали смо у кругу једни поред других – педагог, разредна, једна мама и ми осмаци. Били смо на ТИ. Нове улоге дале су нам нова виђења. Својим покретима  и телима стварали смо нова бића, која воле, пате, тугују, плаше се, сневају, радују се…  Много смо се смејали, истовремено, и уживали откривајући у сваком од нас „невероватне“ глумачке, па и режисерске таленте. Нисмо ни приметила када је сцена постала простор у којем се слободно крећемо и са којег гласно говоримо шта мислимо и осећамо… Време је брзо пролазило… задатак по задатак, раме уз раме са драмским педагогом, разредном и једном мамом стигосмо до суштине – БИТИ СВОЈ, А НЕ БИТИ ДИВЉИ И БИТИ ДЕО ГРУПЕ, А ОСТАТИ СВОЈ!

Сада нестрпљиво ишчекујемо поновни одлазак у позориште и представу „На вуковом трагу“.

За крај, велико хвала Ибри Сакићу, разредној Сањи и једној мами!

Ученици VIII-2