Home / Школска 2021/2022. година / Светски дан здраве хране

Светски дан здраве хране

Као и сваке године у нашој школи је обележен  Светски дан здраве хране.
    15. 10.  2021. је посвећен здравој храни, па су  према ранијем договору тога дана ученици  потрудили се и понели за ужину  намирнице које су у групи оних које су здраве. У неким одељењима тај дан је био тематски: на часовима ликовне културе цртали су или вајали здраве намирнице, на часовима математике елементи у скуповима  су биле здраве намирнице, на часовима српског језика и ЧОС-а уређивали су дечје новине, разговарали, учили и играли се игара у којима се помињу здраве намирнице ” Берем, берем грожђе”.
      И у нашој кухињи том дану је посвећена посебна пажња, за ручак је био пасуљ са месом, салата од краставаца, за ужину јабуке.
       Акција обележавања је проведена у организацији Тима за заштиту животне средине, учитељица и учитеља, радника у школској кухињи.