Home / Библиотека / „Занимљива Европа“

„Занимљива Европа“

Поводом 9. маја – Дана Европе, у огранку Градске библиотеке „Аница Савић Ребац“ у Новом Саду организован је квиз: „Занимљива Европа“.  Деветоро ученика петих разреда наше школе имало је задовољство да се са ученицима ОШ „Иван Гундулић“ надмеће у знању о земљама Европе, њеним градовима, грађевинама, културној историји, књижевности, географији итд. Кроз игру и динамичну, али и несвакидашње опуштену атмосферу, сазнали смо много нових интересантних ствари. Сваки од учесника је добио на поклон занимљиву брошуру: „Истражујемо Европу“, привезак за кључеве, оловку и обележивач за књигу, а Библиотека ОШ „Никола Тесла“ је добила ранац са истим садржајем и још неколико брошура о Европи и Европској унији.

Општи утисак који нас је носио током овог добро осмишљеног забавно-едукативног догађаја био је веома надахњујући и позитиван.  Поново се показало да сарадња са Љиланом Косијер, библиотекарком огранка „Аница Савић Ребац“, увек доноси нова знања на много лакши и забавнији начин уз добре вибрације како учесника тако и домаћина.

Библиотекарка Јелена