Home / Обавештења / Обавештење за родитеље

Деловоди број: I-1316

ОБАВЕШТЕЊЕ

Поштовани родитељи,

У складу са тренутном ситуацијом везаном за ширење епидемије вируса Covid 19, обавештавамо Вас да на нашем сајту www.osnikolateslans.edu.rs можете преузети и погледати препоруке Института за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут“ као и Критеријуме за поступање у случају појаве Covid 19 у школама.

Молимо родитеље да не шаљу децу у школу ако су деца била у контакту са чланом породице који је позитиван на вирус Covid 19, без обзира што деца немају никакве симптоме болести, већ да започну период самоизолације од 14 дана.

Примећено је да одређени број родитеља жели да децу која немају симтоме болести шаље у школу без обзира што је неко од родитеља позитиван на вирус Covid 19.

По истеку 14 дана самоизолације деца се могу вратити у школу.

Такође Вас молимо да, када долазите по децу у школу, поштујете препоруке и носите маске.

Школа свакодневно обавештава МПНТР о стању у школи и у свакодневном је контакту са Хигијенским заводом Новог Сада.

Молимо Вас да се у овој тешкој ситуацији сви понашамо одговорно и у најбољем интересу деце и запослених у школи.

С поштовањем
Игор Милићевић