Home / Школска 2018/2019. година / Ноћ истраживача

Ноћ истраживача

Ученици седмог и осмог разреда посетили су Ноћ истраживача у BIG центру. Тема Ноћи истраживача је наука која повезује – било да је у питању наука која се бави питањем како се човек повезује са машином или неко интердисциплинарно истраживање које повезује више научних области у циљу решавања неког проблема. Представљено је 8 интедисциплинарних истраживачких група. Посебна пажња ове године посвећена је културном наслеђу, јер је 2018. година програшена за међународну годину културног наслеђа.

У тржном центру BIG ученици су видели многобројне научне експонате и учествовати у интерактивним научним радионицама које имају за циљ да дочарају науку иза различитих врста веза и повезивања која срећемо у природи и око себе, али и како је наука повезана са нашим животима.