Home / Ученички парламент / КООРДИНАТОРИ КУЛТУРНЕ ДЕЛАТНОСТИ

КООРДИНАТОРИ КУЛТУРНЕ ДЕЛАТНОСТИ

Наша школа сваке године успешно сарађује са Музејом Војводине, а све у циљу побољшања квалитета образовања и наставног процеса. Са жељом да се ова сарадња настави, прихватили смо позив који нам је током септембра стигао управо из ове институције. Реч је о наставку музејског програма КООРДИНАТОРИ КУЛТУРНЕ ДЕЛАТНОСТИ.

Циљ је да се повећа видљивост програма Музеја Војводине у школама, али и да се испитају потребе школа када су у питању културна дешавања и манифестације у нашем граду.

Усмерење је ка популаризацији културне баштине, развијању позитивног односа и осећања према културном наслеђу, развијање културних потреба и интересовања код ученика посебно актуелног са проглашењем Новог Сада Културном престоницом Европе 2021. године.

Аутори и реализатори програма су музејски педагози.

За координаторе културне делатности одређени су Вељко Џакула и Алена Косовац, ученици VIII2 одељења.

Наставник задужен за праћење реализације је координатор Ученичког парламента наставница Милка Марјановић.

kulturni-identitet-624x374-600x360