Home / Ученички парламент / ПЕСМА И СТВАРНОСТ

ПЕСМА И СТВАРНОСТ

Књижевност нема сврху ако се не уплете у стварност, ако примере не потражимо око себе и у себи или научено не применимо. Бавећи се стваралаштвом Стевана Раичковића, говоримо и о његовој песми ,,Похвала”. Подсећамо се шта је у животу важно, да је све што имамо – здравље, породица, пријатељи, образовање… заправо богатство и дар, а често све то олако схватамо.

Захвалност бисмо морали да осећамо и да је исказујемо разним начинима. Једна од њих је реч…она из срца…искрена…која треба да се памти и да увек пламти. Мајини и Милкини шестаци су направили ПАНО ЗАХВАЛНОСТИ, да вас подсете шта је важно.

Уроните у своје срце, запитајте се шта је вама стварно важно и на чему сте захвални. У међувремену, прошетајте се до паноа Ученичког парламента да прочитате наше белешке. Чека вас читав један свет лепоте важног.

Наставнице Милка и Маја са својим шестацима