Home / Ученички парламент / ,,ХАЈДЕ ДА ПАДНЕМО ИЗ НАСИЉА”

,,ХАЈДЕ ДА ПАДНЕМО ИЗ НАСИЉА”

Представа ,,ХАЈДЕ ДА ПАДНЕМО ИЗ НАСИЉА”, коју финансира Град Нови Сад  је почетком новембра приказана ученицима шестих разреда наше школе у сарадњи са директором школе и старешинама.  Након тога, наставнице српског језика  Милка Марјановић и Маја Чмелик су са шестацима на часу обрадиле причу Ијана Мекјуана ,,Силеџија” коју су повезале са представом и још говориле о насилном понашању, конфликтима, толеранцији…

Извођење ове представе нама је било значајно, јер је насиље тема за коју се нарочито занимамо и о којој често разговарамо, те предузимо кораке да је спречимо и превентивно заустављамо када год смо у прилици.

Управо из тог разлога координатор Ученичког парламента Милка Марјановић  организовала је још једно извођење ове представе за наше ученике осмих разреда. Представа је изведена 21.11.2017. Ученици су били мотивисани за разговор о представи, као и о насиљу.