Home / Школска 2017/2018. година / „ХАЈДЕ ДА ПАДНЕМО ИЗ НАСИЉА“ – ЕДУКАТИВНО ПОЗОРИШТЕ

„ХАЈДЕ ДА ПАДНЕМО ИЗ НАСИЉА“ – ЕДУКАТИВНО ПОЗОРИШТЕ

У Основној школи „Никола Тесла” 21. новембра 2017. године изведена је представа  која је за тему имала насиље у школи. То је прича о дечаку и девојчици који трпе физичко и вербално насиље од својих вршњака у школи. Вршњачко насиље је данас веома често и изражено и стога не треба ћутати о њему, већ се сви морамо против тог насиља борити заједно. Последице вршњачког насиља могу бити веома тешке, а понекад могу довести и до самоубиства детета које га трпи. Због тога је ова представа веома поучна и свако би требао да је погледа и добро размисли о њеној поруци.

Наши гости су добили велики аплауз, ми лекцију и отворену дискусију на ову тему и спознају да се о насиљу НЕ СМЕ ЋУТАТИ ВЕЋ ОТВОРЕНО ГОВОРИТИ, А ПОМОЋ ПОТРАЖИТИ ОД РОДИТЕЉА, ШКОЛСКОГ ПЕДАГОГА, ПСИХОЛОГА ИЛИ РАЗРЕДНОГ СТАРЕШИНЕ.

И глумци су проговорили о својим личним искуствима и осветлили нам  пут којим треба  корачати  кроз најлепше стазе детињства  без страха са осмехом и пријатељима.

Алена Косовац 8-2 и Маја Чмелик