Home / Школска 2022/2023. година / Улица језика

Улица језика

Дана 26.9.2022. ученици V-4 су у пратњи наставнице енглеског језика Милице Пепић посетили Филозофски факултет Универзитета у Новом Саду, и том приликом учествовали у манифестацији “Улица језика”, којом се традиционално обележава Европски дан језика. Главни циљ ове манифестације је укaзивaњe нa знaчaj учeњa jeзикa, увeћaњe брoja jeзикa кojи сe учe, прoмoциja дoживoтнoг учeњa, мeђукултурнoг диjaлoгa и jeзичкoг и културoлoшкoг бoгaтствa Eврoпe. На Филозофском факултету се проучава близу 30 језика, а наши ђаци су приликом ове посете имали могућност да се упознају са већином језика кроз разне интерактивне игре, да разговарају са промотерима, али и да испробају неуобичајене активности као и храну и пиће, попут традиционалног кинеског чаја и корејских посластица. Ученици су показали изузетно интересовање за сваки штанд, и велики потенцијал за учење језика јер су за кратко време успели да савладају основне појмове на разним језицима и уједно се упознају са традицијом, историјом и књижевности многих култура.