Home / Активности / ДОБРО ДРВО

ДОБРО ДРВО

Удружење Дечија еколошка академија, са којим школа већ дуги низ година сарађује на еколошкој едукацији деце, учествовало је у кампањи “Сачувај шуме и уживај у празницима. Јер, свако дрво је ДОБРО ДРВО”, која има за циљ ангажовање заједнице на очувању биодиверзитета и спречавању климатских промена.

Верујући да сваки појединац може дати свој допринос очувању биодиверзитета и смањењу утицаја на климатске промене, Удружење Дечија еколошка академија је посетило и нашу школу, тачније учитељицу Славицу Гудељ и њене ђаке трећаке који су учествовали у радионици Значај шума и креирању новогодишњих украса од природних и рециклираних материјала.

Радионице су део Екосистем програма и кампање ДОБРО ДРВО, коју спроводе Млади истраживачи Србије, а подржава Шведска.