Home / Школска 2022/2023. година / Превенције болести зависности

Превенције болести зависности

У оквиру сарадње са Домом здравља „Нови Сад“ у нашој школи одржана су предавања на тему „Превенције болести зависности“. Едукацијом је обухваћено свих 5 одељења осмих разреда. Основни циљ јесте борба против болести зависности,  упознавање ученика са ризицима које конзумација са собом носи, као и са недовољно познатим последицама и компликацијама услед конзумирања психоактивних супстанци.

Ученици су показали мотивисаност да учествују, постављали су питања и  учествовали у дискусији. Са едукације су изашли са новим информацијама о сложености проблема болести зависности као и са едукативним лифлетима на ову тему.

Ово је само једно од низа предавања која се током школске године реализују у циљу промоције здравих стилова живота.