Home / Школска 2021/2022. година / Прикупљање новогодишњих пакетића за децу у Дечијем селу у Сремској Каменици

Прикупљање новогодишњих пакетића за децу у Дечијем селу у Сремској Каменици

Актив других разреда наше школе се удружио у заједничкој идеји и организовао прикупљање новогодишњих пакетића за децу у Дечијем селу у Сремској Каменици.
Идеју су са одушевљењем подржали како родитељи наших малишана тако и сама деца, која су са уживањем и радошћу украшавала и паковала поклоне. Због епидемиолошке ситуације, васпитачи Дечијег села нису били у могућности да нас у већем броју угосте, те је пакетиће доделила учитељица II-7, Соња Иванић, као један од покретача ове дивне и хумане идеје. „Задовољства на дечијим лицима била су неописива. Дечица су са таквом радошћу односила пакетиће, жељно ишчекујући њихово отварање. Грлила су ме и захваљивала се.“, каже учитељица Соња и додаје да их је овакав подухват све још више мотивисао: „Оваква дела су посебно важна јер учимо децу да буду хумана, да деле и поклањању. Радујем се свим наредним пројектима хуманитарног карактера у организацији наше школе“.