Home / Секције / Новинарска секција / Изложба Ане Франк у нашој школи II

Изложба Ане Франк у нашој школи II

Живети некада није тако лако. Када знаш да ћеш сваког часа изгубити свој живот због тога што си другачији, друге вероисповести, боје коже, изгледа…. Нажалост, ни  данас људи не виде шта раде другима и себи.

Када чујем име Ана Франк помислим на бол, патњу глад, страх, али и писање, читање, детињство…. Ана је још као  девојчица доживела веома ружна дела људи. Скривање у Холандији око две године иза полице у старој згради. Живот у ком се осећаш као затвореник. Живот који се заврши, а да још није ни почео да се радује, цвета..

Учити од Ане Франк и њених искустава у животу ће ми  помоћи да схватим да сваки живот ипак  има смисао и неки циљ. Књигу „Дневник Ане Франк“ препоручујем свима, а ви је потражите  на полицама наше  библиотеке и пишите свој дневник.

Кристина Вукадиновић VI5