Home / Секције / Новинарска секција / Недељко Попадић

Недељко Попадић

Недељко Попадић, 17.11. 2016. биоскопска сала

Новембар нам је поред кише донео дивна дружења са песницима и писцима, Нашу школу, 17. новембра посетио је песник Недељко Попадић и подсетио нас да је најважнија ствар у животу смех, љубав , разиграност или једном речју песма и поезија. Наше новинарке Мина Петровић и Мартина Сурла разговарале су а песником.
Да ли волите недељу?
Песник:
,,Недеља је свети дан, ја недељу зовем светом недељом. Недеља је Божији дан и за мене представља празник.“
Новинар:
Пошто смо истраживали сазнали смо да сте бежали са часова математике да ли то значи да нисте волели школу?
Песник:
,,Волео сам само српски и одувек ме је привлачила књига. Био са лош ђак, два пута сам понављао разред и нисам волео школу.“
Новинар:
Шта сте хтели да будете када порастете?
Песник:
,,Одувек сам хтео да будем песник. На часовима сам читао књиг где сам написао своје прво дело.“
Новинар:
Као се зове песма коју сте прво написали?
Песник:
,,Тата немој да будеш ловац“.

Заузмите позу читајте поезију и прозу, ваше новинарке Мина и Мартина, ММ.