Home / Ученички парламент / УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ У МУЗЕЈУ – ИЗВЕШТАЈ СА САСТАНКА (новембар)

УЧЕНИЧКИ ПАРЛАМЕНТ У МУЗЕЈУ – ИЗВЕШТАЈ СА САСТАНКА (новембар)

Као представници наше школе за културна дешавања у Музеју Војводине, мој друг из разреда Вељко и ја смо посетили конзерваторијум у овом музеју , 7. новембра 2017. године. Конзерваторијум је место где се стари списи и документи рестаурирају како би се што дуже сачували, јер су од великог значаја. Рестаурација се обавља употребом разних средстава и хемикалија и другим методама за очување папира, а врше је рестауратори који су за то стручни. Нама су показали неке поступке рестаурације и било нам је веома занимљиво. Без овог посла многи значајни документи који се чувају у музеју Војводине би били заувек изгубљени. Сваки пут када посетимо музеј Војводине,научимо нешто ново.

У школу смо донели програм музеја за новембар.

Алена Косовац VIII2