Home / Школска 2016/2017. година / АНЕГДОТЕ ИЗ ЖИВОТА ПОЗНАТИХ НОВОСАЂАНА

АНЕГДОТЕ ИЗ ЖИВОТА ПОЗНАТИХ НОВОСАЂАНА

У петак, 24. фебруара, у 17 часова, на Дечјем одељењу, уприличено је дружење са историчарем и кустосом Срђаном Бошковићем из Туристичке агенције „Путоказ 021”. Програм је отворио одлични рецитатор, ученик 7/2, Страхиња Јеж, који је рецитовао „Песму о Новом Саду” Радомира Јекнића. Срђан је у току излагања „разбио” устројени однос предавач–слушалац и замолио ученицу 7/2 из ОШ „Никола Тесла”, Алену Косовац, да прочита текст прогласа о полицијском часу из 19. века. У току дружења, уз презентацију и спонтани дијалог са ученицима седмог разреда ОШ „Никола Тесла”, испричао је интересантне детаље и анегдоте из живота десетак значајних личности из историје нашег града. Ређале су се фотографије и приче о Јовану Јовановићу Змају, Лази Костићу, владики Платону Атанацковићу, Ђорђу Натошевићу, Јелисавети Полит Суботић, Миши Димитријевићу, Јаши Томићу, Анки и Арси Пајевићу, Висариону Павловићу, Милеви Марић, Алберту Ајнштајну и многим другима.