Home / Школска 2014/2015. година / НОЋ ПОЗОРИШТА 2014.

НОЋ ПОЗОРИШТА 2014.

На Дечјем одељењу Градске библиотеке, 15. новембра, наступом талентованих ученика петих и седмих разреда ОШ „Никола Тесла” из Новог Сада, под називом „Деца светлуцају на свакој позорници”, обележена су два јубилеја – Ћопићев и Нушићев, a све у оквиру манифестације  “Ноћ позоришта“.

Страхиња Јеж извео је рецитал Ћопићевих песама, а прозни рад на тему Нушића читао је Слободан Башић, уз пратњу ученице Ане Михаљевић на гитари и глумачки наступ Николе Лукића. Програм је водила професорка Маја Чмелик. У другом делу програма, под називом „Пробудите се сада сви”, музичку нумеру на гитари извела је Ана Михаљевић, ученица VII1 (ауторка је текста и музике, а композиција је освојила трећу награду на Музичком фестивалу у Београду). Следећу нумеру извео је Страхиња Јеж, ученик V2 одељења, који је одрецитовао две песме: „Ана” Недељка Попадића и „Мала моја из Босанске Крупе” Бранка Ћопића. Никола Лукић, ученик V2 одељења, извео је драмско-музичку тачку – песму „Пјевам дању, пјевам ноћу” Здравка Чолића. Слободан Башић, ученик VII3 одељења, прочитао је свој литерарни рад под називом „Нушић – чаробњак смеха”. На крају програма, Сава Грујић, ученик 8. разреда, извео је песму „Зорица развигорица”. .

Модератор програма била је  Маја Чмелик, наставница српског језика …