Home / Активности / ,,Дечји културни водич кроз Нови Сад”

,,Дечји културни водич кроз Нови Сад”

Циљ пројекта ,,Дечји културни водич кроз Нови Сад” је популаризација новосадских институција културе међу децом школског узраста. Активни учесници у реализацији пројекта биће ученици 5. и 6. разреда из три различите новосадске школе.

Ученици ће бити организовани у такмичарске тимове, с менторском подршком.

Сваки тим добиће неколико институција одакле ће, према свом сензибилитету одабрати садржаје које ће представити путем текста, фотографије или филма. Материјал ће се пласирати свакодневно на инстаграму и фејсбук страници Дечјег одељења Градске библиотеке у Новом Саду, на локалним телевизијама и штампаним медијима.

Свечаност, када ће деца представити институције културе, планира се за крај пројекта кaда ће се прогласити победнички тим. Такође, у плану је штампање Дечјег културног пасоша за децу који ће обезбедити континуирану промоцију институција културе.

Пројекат ,,Дечји културни водич кроз Нови Сад” је подржала Градска управа за културу Града Новог Сада.

видео 1

видео 2