Home / Активности / НУРДОР и V6

НУРДОР и V6

Терапије малигних болести су често инвазивне и исцрпљујуће. Код деце која болују од неке врсте малихних болести свака бол и непријатност изазивају страх и несигурност. Зато су људи из НУРДОРА осмислили “Кутију за храброст” која се налази на свим одељењима педијатријске хемато-онкологије у Србији. Након терапије коју приме деца из кутије извлаче по једну ситну играчку као малу симболичну “награду за храброст”.У оквиру ове хуманитарне акције ученици V6 направили су и украсили кутије у које су ученици наше школе који су желели доносили и убацивали играчке. Након што су сакупили две кутије играчака, седморо ученика из одељења V6 је однело кутије у канцеларију “ НУРДОРа” где су пријатно дочекани и где су разговарали о овој хуманитарној акцији и колики је значај овог њиховог дела. Ученицима је уручена и Захвалница за ово њихово дело.