Home / Активности / Дечији културни видич кроз Нови Сад

Дечији културни видич кроз Нови Сад

Поводом Дана града Новог Сада,у петак 2.2.2024. године у Дигиталном омладинском центру Градске библиотеке одржана је завршна свечаност и додела награда учесницима Пројекта “Дечији културни видич кроз Нови Сад. Учесници су биле три новосадске основне школе: “Ђура Даничић”, “Ђорђе Натошевић” и “Никола Тесла”. Званично су победили ученици основне школе “Никола Тесла”.

Поред наших ученика, победници су сви, институције културе су отвориле своја врата младим људима, а они су из њих понели најлепша искуства и културне пасоше, али и културне потребе које ће неговати и преностити и својим вршњацима.
Екипу културних водича из Тесле чине: Уна Радовановић, Лејла Ординачев, Јована Шијаков, Милош Жерајић, Павле Павловић и Марко Милановић, ученици шестог разреда са својим менторкама: Кетарина Новаковић, Маја Чмелик, Милка Марјановић.
О пројекту су говорили и за РТВ.